oSuplementach.pl

Skuteczne odchudzanie

Przestrzegaj kilku zasad, a przekonasz się, że skuteczne odchudzanie jest możliwe. W tym artykule zebrałem i opisałem w pigułce podstawowe i najważniejsze zagadnienia związane z odchudzaniem. Poświęć kilka minut i dowiedź się jakich reguł należy przestrzegać w walce o wymarzoną sylwetkę. Niezależnie od Twojego wieku, Twoje kondycji czy ilości wolnego czasu – każdy może zgubić zbędne kilogramy.

„Jesteś tym co jesz”
Nieważne czy chcesz schudnąć, czy podkreślić mięśnie i wyglądać „fit”, najważniejsze w budowaniu sylwetki jest właściwe odżywanie się. W większości przypadków, jeśli nie masz zamiaru startować w zawodach nie jest konieczne stosowanie ścisłej diety polegającej na liczeniu każdej kalorii i ważeniu każdego przygotowywanego posiłku. Wystarczy odżywiać się świadomie. Spożywaj pełnowartościowe, dobrze zbilansowane posiłki, unikaj fast foodów i produktów z dużą ilością cukru, a na pewno Twoje ciało odwdzięczy Ci się.

Rusz się!
Zasada jest prosta – jeśli chcesz przyspieszyć swoje odchudzanie to zwiększ swoją aktywność fizyczną. Mogą to być zorganizowane zajęcia fitness, pływanie, jazda na rowerze czy jakikolwiek inny rodzaj aktywności fizycznej, ważne jest żeby zacząć się ruszać. Zrezygnuj z samochodu na rzecz spaceru jeśli to możliwe, skorzystaj ze schodów zamiast z windy – wcale nie musisz zmieniać znacząco swojego trybu życia żeby spalać dodatkowe kalorie.

Wspomagaj organizm
Pamiętaj o uzupełnianiu witamin i minerałów. Ponadto odchudzając się warto skorzystać z dostępnych obecnie suplementów diety pomagających spalać tkankę tłuszczową. Na rynku dostępny jest szeroki wybór środków, których wybór powinien być uzależniony od stanu zdrowia i celów które chcemy osiągnąć. Warto też stosować kremy i balsamy do ciała, które sprawą, że nasza skóra będzie wyglądała lepiej, a co za tym idzie na pewno zyska na tym ogólna estetyka ciała.

Wysypiaj się
Jeśli mówimy o skutecznym odchudzaniu to właściwy odpoczynek jest ważniejszy niż myślisz. Organizm, który nie może się w pełni zregenerować to organizm „chory” – metabolizm, gospodarka hormonalna i wiele innych procesów nie przebiegają tak jak powinny. Brak odpowiedniej ilości snu nie tylko utrudni ci odchudzanie, przyczyni się do efektu jojo, ale w dłuższej perspektywie może prowadzić do wielu niebezpiecznych chorób i zaburzeń. Istnieje wiele badań, publikacji i teorii na temat snu, ale w skrócie – spij w przedziale 6-8 godzin nieprzerwanego snu na dobę.

Mniej stresu, więcej relaksu
Tutaj sytuacja ma się podobnie jak ze snem – organizm który narażony jest na ciągły stres to organizm który nie funkcjonuje właściwie, co jest powodem wielu zaburzeń zdrowotnych, w tym także nadwagi. Dlatego w miarę możliwości unikaj stresu i wygospodaruj chociaż piętnaście minut każdego dnia tylko dla siebie. Obejrzyj ulubiony serial z kubkiem ciepłej herbaty, weź gorącą kąpiel lub zrób cokolwiek innego co sprawia Ci przyjemność. Wierz lub nie, ale będzie to miało przełożenie nie tylko na Twoje samopoczucie, ale też na wygląd Twojej sylwetki. Na koniec też mała rada – udowodniono, że zdecydowana większość sytuacji którymi się przejmujemy i stresujemy tak naprawdę rozwiązuje się sama lub w ogóle się nie wydarza – pamiętaj o tym!

Powyżej opisałem kilka najważniejszych moim zdaniem zasad które powinien stosować każdy kto zastanawia się jak skutecznie schudnąć. Zdaję sobie sprawę, że wielu z Was może oczekiwać bardziej precyzyjnych wskazówek, w związku z czym zapraszam do lektury innych artykułów opublikowanych na stronie oSuplementach.pl, w których szerzej opisuję każdy z poruszonych w tym artykule tematów.